Tip na darček – júl I

  • by
Počas leta budem pre Vás pripravovať Tipy na darčeky, ktoré sú navyše pripravené na odoslanie a teda vhodné k okamžitému darovaniu.

Tento týždeň (27) to budú sety krásnych mušlí, ktoré sú obľúbeným dovolenkovým doplnkom každej cestovateľky a set Modrý Kvet, vhodný pre ktorúkoľvek nespútanú dobrodružnú ženu! 🙂 

PRE KOHO bude takýto darček najvhodnejší? 

Cnie sa Vašej kolegyni – Cestovateľke za azúrovými diaľkami? Túži si Vaša sestra – Bohémka pripomenúť slobodu a nespútanosť hlbokého oceána? Chcete potešiť Vašu kamarátku – milovníčku trendov? Kúpte im jeden zo setov, pekný prírodný alebo etno look splní ich očakávania! 

Niekedy je ťažké si spomenúť, k akým šatám by sa nový šperk hodil a kam by sme si ho mohli najbližšie vziať. K obom tipom setov sa určite hodia v lete tak veľmi obľúbené háčkované šaty a topy či plavky, oblečenie v boho štýle, ale i obyčajné pásikavé vzory. 

Farebné vzorce hľadajte podľa typicky letných trendov, ako námorná modrá, béžová, džínskovina a do práce svetlá sivá.  

A ako sa starať o látkovú bižutériu a mušle? 

Bavlnené a iné látky.

Bižutériu ktorá obsahuje látku, je vhodné čistiť práve podľa typu látky, ktorá sa v nej použila. NIKDY NEDÁVAJTE BIŽUTÉRIU DO PRÁČKY, je isté, že by sa poškodila. Njačastejší spôsob, ako očistiť látkovú bižutériu je saponátovou vodou. Postup e podobný ako pri iných materiáloch – namočíte handričku do mydlovej vody a pretriete ňou postihnuté miesta. Je možné použiť aj prací gél. Nechajte chvíľu pôsobiť, pretrite handričkou namočenou v čistej vode (studená) a nechajte vysušiť.  

Umelé perly a mušle

Trochu gélového mydla  + studená voda (pomer 1:3), navlhčiť jemnú látku ktorá nezanecháva chĺpky a pretrieť bižutériu na všetkých miestach. Potom navlhčite handričku len do studenej vody a prejdite všetky miesta, poriadne odstráňte mydlovú vodu. NENAMÁČAJTE celú retiazku alebo náramok do vody, mohli by sa narušiť vrstvy. Nechajte vyschnúť na vzduchu, najlepšie  po celú noc.

Podarilo sa Vám niekedy vybrať šperky alebo bižutériu, kamarátke či kolegyni, presne podľa jej predstáv?  Napíšte mi o tom a podeľte sa o skúsenosť aj s ostatnými!