5 DYI darčekov ku Dňu otcov

  • by
Deň otcov sa neoslavuje po stáročia ako Deň matiek, ale naši otcovia si zaslúžia rovnakú pozornosť! Prinášam 5 tipov na darčeky, hlavne ak nestíhate a ostáva iba možnosť niečo vyrobiť doma. Priložíte vlastnoručne vyrobenú krásnu kartu s blahoželaním, a tatko sa určite poteší.

1 Rýchlo vyrobený darček – pomaľovaný Kamienok. Potrebovať budete akrylátové farby,a le postačia aj temperové. Na začiatok, vyberte pekný kameň, a poriadne ho poumývajte v mydlovej vode. Nechajte ho poriadne vysušiť a pomaľujte podľa ľubovôle. Od starších detí budú vhodnejšie asi pomaľované nápisy, napr. TATKO ROCKSTAR. Pridajte peknú kartu s venovaním a pekný darček je na svete. Trvanie : cca 2 h

2 Kocka s fotkami – dokonale osobný darček. Z fotiek s detstva alebo z posledných spoločných rokov vystrihajte štvorce a potom ich pozliepajte alebo zošite do tvaru kocky. Viac netreba nič, fotky to povedia za Vás. Kocku si môže tatko vziať do práce alebo nosiť v aute. Potrebujete :  fotiek, niť a ihlu alebo lepidlo. Obdobne môžete fotky lepiť na staré drevené kocky zo stavebnice. Trvanie : podľa zručnosti  1 – 2 h.

3 Uvarím pre tatka – kávu k ranným novinám, koláčik po obede, nalejem pivo po večeri? Prečo nie? Aj jednoduchý darček ako tento mu povie, že Vám na ňom záleží. Prípadne pripravte kartičky s 5-10 podobnými úkonmi ktoré môže utrhávať podľa ľubovôle a Vy mu budete k dispozícii. Lahodným príkladom takéhoto darčeka môže byť pudingový pohár obložený obľúbenými sladkosťami a šľahačkou. Trvanie : 10 min – 1 h.

4 Domáca kozmetika – Vami vyrobená pena na holenie. Je to náročnejší darček, ktorý si vyžaduje aj návštevu v obchode, ale ak sa Vám vydarí, bude vypovedať o láskyplnej starostlivosti, ktorú k tatovi prechovávate! Recept aj návod nájdete nižšie na obrázku. Trvanie : cca 2 h. Penu spotrebujte do 2 týždňov, držte v chladničke.

5 Podložka na pohár – vlastnoručne vyrobená a vypálená zo soľnej hliny / cesta. Krásny a praktický darček, ktorý si tatko môže vziať aj do práce. Recept a návod je nižšie. Trvanie : pól dňa.

PS : Ak ste nenašli, čo ste hľadali, čoskoro na stránkach Šikovné stužky nájdete aj darčeky pre mužov, ktoré môžete podarovať aj tatkom napr. k narodeninám. Aký darček sa Vám podarilo darovať otcovi tento rok? Čo ste pri výbere zohľadňovali najviac? Podeľte sa do komentu, rada podebatím. 🙂