Darček na poslednú chvíľu

  • by

Nech už nestíhate z akéhokoľvek dôvodu, mať po ruke tip na darček ktorý vždy poteší, je jednoducho must have!

Samozrejme, chcete aby bol darček významný, aby poukázal na to ako si daného človeka veľmi ceníte. Darček by mal vyjadrovať aj Váš vzájomný vzťah, niečo osobné a originálne zároveň. Keď však niet času na dôkladnú úvahu, vždy sa zíde spomenúť si na dobrý nápad :

1 Oslava pozvaním na večeru

Oslava pozvaním na večeru, na podujatie alebo káva s koláčikom? Nikdy nevyjde z módy! Posldené mesiace boli kaviarne a reštaurácie aj tak zatvorené, je čas preveriť, či stále dobre varia na Vašom obľúbenom mieste. Spoločný čas je asi to najcennejšie, čo v tejto uponáhľanej dobe môžme druhým darovať.

Výhody : Možné darovať v deň osláv / okamžite. Približný výdavok poznáte podľa miesta. Veľmi pravdepodobné, že Vás neodmietnu.

Nevýhoda : Možnosť pokazeného večera spálenou večerou / zlou kávou.

2 Handmade darček

Vami vyrobený darček. Tipy na rýchly handmade : srdiečko z papiera a motúzov, náramok priateľstva, tí šikovnejší môžu zložiť pesničku, pripraviť raňajky do postele, fantázii sa medze nekladú.

Výhody : Veľmi osobný a srdečný darček, ktorý poteší každú láskyplnú dušu.

Nevýhody : Nemusí sa podariť.

3 Kozmetika

Najlepšia voľba pre ženu i muža je kúpeľná kozmetika – pena, soľ do kúpeľa, telové mlieko alebo podložka do vane na podopretie hlavy. Set pre manikúru, pedikúru, vonné sviečky s vôňou jej obľúbenej pivonky…. Keď to spojíte so zbierkou príjemnej hudby, jeho / jej večer plný pohody bude presne to, čo ocení!

Výhody : Tento darček povie, že Vám záleží na potrebách obdarovaného. Obmenou môže byť aj zaplatená návšteva u kaderníčky, v masážnom salóne alebo denný kurz vzdelávania.

Nevýhody : Je to bežný darček, a môže vyznieť krátkozrako. Pridajte skutočne osobné venovanie a oslávenec bude žiariť šťastím.     

4 Darčeková karta

Ak trafíte presne tú z vysnívaného obchodu, klepli ste kliniec po hlavičke! PS: a nešetrite, pri darčekových poukážkach sa za verejné minimum považuje 50 €.

Výhody : Oslávenec dostane presne čo chce.

Nevýhoda : Ak oslávencovi nepoviete presnú sumu na karte, pri platení môže byť nepríjemne prekvapený.

5 Suma na účet charity v mene oslávenca

„Ja nič nepotrebujem!“ počujete to často? Ak áno, tak potom v jej / jeho mene urobte radosť ďalším! Pri gratulácii budete za skutočného hrdinu!

Výhody : prekrásne gesto neostane nepovšimnuté a urobíte radosť aj neznámym ľuďom.

Nevýhody : Oslávenec v podstate nič nedostane. Alternatívou by bolo zariadiť, aby sa stretol s tými, ktorým finančná čiastka skutočne pomohla.

 

Ako sa Vám pozdávajú tieto tipy? Aké darčeky zvyknete Vy darovať na poslednú chvíľu? Alebo sa Vám to ešte nestalo? Podeľte sa do komentárov, dobrých rád nieje nikdy dosť! 🙂