Výber darčeka podľa typológie INTROVERT / EXTROVERT

  • by

Na stránkach Šikovné stužky nájdete výber darčeka podľa typológie intorvert – extrovert.  Pri každom produkte uvádzam na konci poznámku o tom, či by daný darček – balíček najlepšie sadol introvertovi alebo extrovertovi („Môj tip“). Je to preto, lebo pri výbere darčekov sa často riadime úvahou o tom, čo by sa obdarovanému mohlo asi páčiť. Čo sa nám páči, súvisí aj s tým, čo konkrétne robíme, čím sa zaoberáme, o čo sa zaujímame – a to zase súvisí s tým, či sme otvorenejšia osobnosť, alebo naopak hĺbavý typ.

Podrobnosti o rozdieloch medzi intorvertami a extrovertami nám krásne popíšu blogy o psychológii. Pre lepšiu orientáciu pri výbere balíčka – darčeka, si však môžete odpovedať na pár otázok ktoré Vám pomôžu určiť či je obdarovaný introvert alebo extrovert a potom si podľa toho môžete pozrieť darčeky v mojom e-shope podľa kategórií.

Ako premýšľa? Kde najradšej dobíja nergiu? Má rád/rada spoločnosť? Sústredí sa na seba alebo na ostatných? Má menej skutočných priateľov, alebo bohatú skupinu známych? Ako znáša zmenu? Ako o sebe hovorí, hovorí o sebe často a s kýmkoľvek alebo len s tými ktorých dobre pozná? Kam smeruje keď sa na niečo zamerá?   

Nižšie nájdete obrázky / kartičky, pomocou ktorých sa v tejto spleti typov správania rýchlejšie zorientujete a verím že Vám to pomôže uľahčiť výber toho správneho darčeka.   

Upozornenie : V skutočnosti, všetci máme v sebe kúsok z extroverta alebo intorverta. Čo však vidno navonok, je tá časť, ktorá prevláda. Napríklad, byť introvertom neznamená, že neradi nadväzujeme kontakty alebo, že extroverti majú plytké vzťahy. Hovorí to skôr o tom, ako sa typicky prejavujeme a koľko času v spoločnosti trávime. Práve pre nejednoznačnosť obydvoch typov, pri niektorých produktoch uvádzam, že daný darček je vhodný aj pre introverta aj pre extroverta. 

Sú tieto charakteristiky pre Vášho oslávenca typické? Koho ste dnes chceli obdarovať? Je pre Vás ľahšie obdarovať intorverta alebo extroverta? Podeľte sa do komentu, rada o tom s Vami podebatím. Pekný deň 🙂